Українське IT зросло на 13% та спрямувало півмільярда доларів на ЗСУ

Українське IT зросло на 13% та спрямувало півмільярда доларів на ЗСУ

Навіть в умовах повномасштабного російського вторгнення сфера IT в Україні за обсягом комп’ютерних послуг продемонструвала зростання на 13% та становить 5,5 млрд дол США. Такі дані були наведені Асоціацією «IT Ukraine» на зустрічі з керівництвом Міністерства економіки та Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

При цьому підприємствами сфери сплачено за 9 місяців поточного періоду 48 млрд грн податків. Понад півмільярда доларів було спрямовано на підтримку ЗСУ та гуманітарну допомогу.

Експорт українських комп’ютерних послуг зріс на 23% порівняно з попереднім роком. Українські ІТ-компанії залучили $350 млн інвестицій і навіть у воєнних умовах понад 80% компаній зберегли майже 100% своїх контрактів.

Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки Юлія Свириденко підкреслила, що Україна надзвичайно зацікавлена в розвитку IT-сфери, як одного з ключових драйверів економіки країни.

Представники IT cфери водночас порушили питання подвійного оподаткування українців, які тимчасово виїхали до країн ЄС. Як було зазначено, проблему не можна вирішити іншим чином, окрім як переглядом відповідних чинних договорів про уникнення подвійного оподаткування, укладених Україною з іншими країнами.

Під час зустрічі було обговорено запуск проекту єВідрядження і процедури тимчасового виїзду IT-фахівців у відрядження закордон, а також бронювання працівників сфери.

Окрім того, за даними Асоціації, серед українських айтівців поширений потужний волонтерський рух, з якого сформувалась IT-армія України. Наразі в Кібервійськах задіяно до 15%  ІТ-спеціалістів. В ЗСУ зі зброєю в руках захищають країну 3% айтівців.

Інфографіка: Українське IT в умовах війни 

Натисніть для збільшення

 Теги: , ,


Автор: GameWay Усі публікації:
Редакція сайту про комп'ютерні та відеоігри GameWay.com.ua