250 хакерів тренувалися відбивати атаки на стратегічні об'єкти в Україні

250 хакерів тренувалися відбивати атаки на стратегічні об’єкти в Україні

2 грудня в Україні відбувся масштабний турнір і навчання серед кіберзахисників Grid NetWars. Його організували РНБО, Держспецзв’язку та проєкт USAID “Кібербезпека критичної інфраструктури в Україні”. Grid NetWars або так звані “мережеві війни” пройшли на платформі інституту SANS — провідної організації з навчання та сертифікації кіберспеціалістів.

Від США на турнір прибули 3 експерти, які й були менторами та скеровували учасників в аналітиці загроз і відбиванні атак. Один з них Тім Конвей — технічний директор програм інституту SANS. В 2015 та 2016 роках він розслідував кібератаки на “Прикарпаттяобленерго” та “Київобленерго”.

«Щодня у світі фіксують 560 тисяч нових шкідливих програм! Тому потрібно постійно підвищувати кваліфікацію, “прокачувати” навички кіберзахисників. Такі змагання як Grid NetWars дають можливість відпрацювати на практиці не лише знання та вміння кожного окремого спеціаліста, але й тренують спільну взаємодію: хто за що відповідає в разі реальної атаки. Адже умови навчань максимально наближені до реальності”, — наголосив Ігор Мальченюк, керівник напряму кібербезпеки проєкту USAID.

За сценарієм турніру, кіберспеціалісти повинні були відбити атаку на енергетичну компанію та пройти 4 рівні складності. Для цього в учасників було 5,5 годин в режимі нон-стоп. З-поміж 49 команд з майже подвійним відривом від конкурентів перемогла BSG (Berezha Security Group), набравши понад 9 тисяч балів. Серед учасників, які брали участь, в індивідуальному порядку без команди, переміг інженер кіберзахисту Дмитро Коржевін, набравши понад 2 тисячі балів.

Організатори турніру відзначають, що у всьому світі за різними даними дефіцит кіберспеціалістів становить від 3 до 5 млн фахівців. Україні теж потрібні кіберзахисники, які при цьому регулярно проводять стратегічну роботу і займаються підвищенням рівня своїх навичок.

 Теги: ,


Автор: Павло Кібурга Усі публікації:
Батько-засновник GameWay.com.ua, відомий, як Kiburga. Вірю у світле майбутнє геймінгу!