Міжнародні IT компанії сплатили Україні 10 млрд грн податків, серед лідерів Valve

Міжнародні IT компанії сплатили Україні 10 млрд грн податків, серед лідерів Valve

Протягом 2023 року міжнародні IT корпорації вже сплатили до Держбюджету України 5,9 млрд гривень так званого “податку на Google”. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

Мова йде про 20% податку на додану вартість за надані послуги та продаж іноземними IT-компаніями та платформами цифрового контенту українським споживачам.

Такі норми Податкового кодексу почали діяти з 1 січня 2022 року згідно Закону України № 1525-ІХ, щодо удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам.

Зокрема передбачено оподаткування:

– Постачання електронних примірників (електронно-цифрової інформації) та/або надання доступу до аудіовізуальних творів, відео- та аудіотворів на замовлення, ігор, включаючи постачання послуг з участі в таких іграх, постачання послуг з доступу до телевізійних програм (каналів) чи їх пакетів, крім доступу до телевізійних програм одночасно з їх транслюванням через телевізійну мережу.

“За час дії відповідної норми Податкового кодексу України платниками ПДВ зареєструвалися 98 нерезидентів-надавачів цифрових послуг, якими до Державного бюджету сплачено 10,2 млрд. грн”, – розповів Данило Гетьманцев.
  • Так, у 2022 році в Держбюджет надійшло 4,3 млрд. грн ПДВ;
  • У 2023 році, станом на 01.10.2023 – 5,9 млрд. грн.

Цього року найбільшим платниками податку за надані цифрові послуги стали:

  • Google, Google Play, Netflix – загалом 21 млн євро;
  • Fenix International Limited (OnlyFans) – 1 млн доларів США.

Також у серпні 2023 року Гетьманцев називав серед лідерів сплати «податку на Google» відому серед українських геймерів компанію Valve, власника платформи Steam. Окрім того, згадувалися Apple та eBay.

Варто зазначити, що згаданий ПДВ сплачують передусім українські споживачі. Більшість іноземних компаній заклали цей податок у кінцеву вартість своїх продутків та сервісів. Це призвело до зростання цін на цифрові товари та послуги для українців.Теги: , ,


Автор: Павло Кібурга Усі публікації:
Батько-засновник GameWay.com.ua, відомий, як Kiburga. Вірю у світле майбутнє геймінгу!