Tukoni - перша відеогра, створена за підтримки української держави (трейлер)

Tukoni – перша відеогра, створена за підтримки української держави (трейлер)

В Україні розробляється перша відеогра, яка створюється за фінансової підтримки держави. Гра називається Tukoni (Туконі) – це проект за оригінальною книжкою авторки та ілюстраторки Оксани Були. Відеогра належить до жанру point-and-click адвенчури та розповідатиме про пригоди казкового персонажа Туконі і його друзів у лісі.

Я люблю розповідати історії за допомогою малюнків, а формат гри надає для цього свої особливі інструменти, яких немає ні в книжці, ані в кіно. Це не краще, чи гірше – це інший своєрідний простір. Саме з цього все й починалось – мені не хотілось «перетворювати книжки у ігри», був сюжет, який я бачила саме як гру.
Оксана Була

Туконі розробляється за грантової підтримки Українського культурного фонду. Сума гранту від держави на розробку гри складає майже 700 000 грн. УКФ – це державна установа, створена у 2017 році з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.

Розробники вже представили демоверсію та перший офійціний трейлер Туконі. Вихід гри також заплановано в Steam для платформи ПК. Над її створенням працює низка вихідців з українських ігрових студій, серед яких геймдизайнер Frogwares Олексій Фурман. Про це він сам розповів у коментарі GameWay, уточнивши, що як такої конкретної компанії розробника у відеогри немає. Це група людей об’єднаних спільним інтересом й співпрацею з авторкою всесвіту Туконі та Українським культурним фондом.

Туконі буде доступна українською, англійською, французькою, іспанською, німецькою, чеською та польською мовами. Якщо у команди розробників усе вийде, то Туконі також стане першою відеогрою, створеною за мотивами української книжки. А ми можемо лише побажати успіхів всій команді розробників, адже GW вже не перший рік інформаційно підтримує українську ігрову індустрію.

Офіційний трейлер ТуконіТеги: , , ,


Автор: Павло Кібурга Усі публікації:
Батько-засновник GameWay.com.ua, відомий, як Kiburga. Вірю у світле майбутнє геймінгу!
  • Якби Colabee Studios довели свою Лісову Пісню до релізу, то Tukoni стала б другою відеогрою, створеною за мотивами української книжки)

    https://youtu.be/Y692mk4-ey0

  • Так, дуже шкода, це був крутий за потенціалом український проект! Саме тому для таких відеоігор має бути підтримка держави. Бо більше ніж гра, це вже інтерактивний продукт української культури.