Мінцифри закликає бойкотувати Atomic Heart і вимагає заборони гри

Мінцифри закликає бойкотувати Atomic Heart і вимагає заборони гри – чому це важливо?

Міністерство цифрової трансформації звернеться з офіційними листами до компаній Sony, Microsoft та Valve з проханням забезпечити повну заборону на продаж цифрових версій російської пропагандистської гри Atomic Heart на території України.

Про це заявив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков, інформує Dev.ua.

«Ми закликаємо обмежити розповсюдження цієї гри в інших країнах через її токсичність, потенційний збір інформації даних користувачів і можливість передачі їх третім особам у росії, а також потенційне використання грошей, залучених з купівель гри, на ведення війни проти України», — сказав він.

У Мінцифри також зауважили, що згідно з даними ЗМІ, розробка гри відбувалася на гроші з російських підприємств і банків, що потрапили під санкції, і є системно важливими для російського уряду.

«Тому ми закликаємо ігнорувати цю гру всіх користувачів. Хочемо наголосити також для західної аудиторії, що розробники гри не вийшли з публічною заявою про засудження путінського режиму та кривавої війни, яку росія розв’язала проти України», — наголосив Олександр Борняков.

Як повідомляв GameWay, російські розробники гри із московсько-пітєрської студії Mundfish, яка прикривається своєю кіпрською пропискою, також цинічно додали українську локалізацію у свою гру.

“Це огидний крок студії mundfish на фоні агресії рф проти України та геноцидальної війни на знищення Українського народу, його мови і культури. Саме так гібридно і цинічно працює пропаганда рф. Не ведіться!”, – закликав головнй редактор GW Павло Кібурга.

Нагадаємо, твіттер акаунт нашого сайту, який на час масштабного російського вторгнення став Ігрообороною, був одним із перших, хто ще у середині 2022 року почав піднімати тему необхідності кенселінгу Atomic Heart.

Ми провели і публікували власне розслідування з відкритих джерел про зв’язки розробників гри із російською владою та підсанкційними газовим і IT бізнесом. Зокрема, видавець гри на території росії і так званого “СНД” є підконтрольна путінському режиму компанія VK, яка перебуває під західними та українськими санкціями.

Окрім того, ми оголосили бойкот західному видацю гри, французькій компанії Focus Enterntainment, відмовившись висвітлювати будь-які проєкти видавництва на сайті та у соціальних мережах.

На наше глибоке і незмінне переконання, Atomic Heart є проєктом російської пропаганди. Чого варто лише те, що позитивним і головним героєм гри виступає агент КДБ, якого надіслали розібратися із проблемою повстання роботів на секретному об’єкті альтернативного СРСР, що зробив величезний стрибок у науково-технічному розвитку.

Гра очевидно просуває проросійські імперські і комуністичні наративи, так звану рамку “вєлічія СРСР”, читай путінської росії, яка прагне відновити радянську імперію у реальному житті, через кіпрську прокладку, сховавшись від можливих санкцій та звинувачень у зв’язках із росією. При цьому студія користується величезним маркетинговим бюджетом, наівністю і непоінформованістю західної ігрової журналістики та геймерів, а також оманливою привабливістю совкової ретро стилістики для тих, хто ніколи сам не жив у СРСР.

Придбати цю гру, означає взяти співучасть у російській пропаганді та проспонсорувати російське вторгнення в Україну, російські терористичні атаки і геноцид Українського народу. Втім легкої прогулянки для Mundfish не вийшло. Українській ігровій журналістиці, блогерам, свідомим розробникам та геймерській спільноті все ж вдалося відчутно ускладнити життя та зірвати плани “тріумфального маршу” російської пропаганди через відеоігри Європою та світом.

Тема неприйнятності та аморальності придбання Atomic Heart в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну все ж вийшла на міжнародний рівень та широко обговорюється у профільних медіа і соцмережах. Так само, як і не вийшло у російської студії Mundfish сховатися за личиною незалежної та безневинної кіпрської компанії, яка нібито не має жодного стосунку до росії, що розв’язала і веде найбільшу з часів Другої світової загарбницьку і геноцидальну війну в самому центрі Європи.

Чому НЕ треба купувати Atomic HeartТеги: , ,


Автор: Павло Кібурга Усі публікації:
Батько-засновник GameWay.com.ua, відомий, як Kiburga. Вірю у світле майбутнє геймінгу!