За запитом GameWay, Мінцифри звернулося до ЕА прибрати оплату в рублях для українців (документ)

За запитом GameWay, Мінцифри звернулося до ЕА прибрати оплату в рублях для українців (документ)

У березні 2023 року головний редактор GameWay Павло Кібурга звернув увагу в твіттер-акаунті Ігрооборона на те, що американська компанія Electronic Arts та її сервіс EA Play навіть через рік масштабного вторгнення рф, пропонує українським геймерам купувати ігри з України у валюті країни-агресора, в рублях, фактично нав’язуючи російську мову ігор.

GameWay також публічно попросив Віцепрем’єра і Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова та Мінцифри написати офіційного листа на адресу ЕА з проханням відреагувати на цю ситуацію.

У відповідь, на початку квітня в Мінцифри вийшли на зв’язок з нашим твіттер-акаунтом та повідомили, що звернули увагу на вказану проблему і надіслали від імені Михайла Федорова відповідного листа CEO Electronic Arts Ендрю Вілсона (Andrew Wilson).

“На звʼязку Мінцифра. Працюємо над цим кейсом. У березні нагадали компанії про проблему російських банків. Також звернулися з проханням про локалізацію сервісів EA для Україні”, – заявили у міністерстві у відповідь на пост GameWay.

Михайло Федоров звертає увагу, що вебсайт EA пропонує українським геймерам користуватися російськими сервісами оплати в рублях. При цьому частина з них Yoomoney (колишня Yandex.Money), Alfa Click, Sberbank Online належать підсанкційним російським фінансовим установам.

“Сбербанк фінансово підтримує та отримує вигоду від російського уряду, який відповідальний за війну в Україні”,  – йдеться у документі.

Банк також залучений до секторів економіки, які є джерелом доходів, що використовуються для виробництва ракет, танків та бомб, які вбивають цивільних українців та руйнують Українські міста, зауважили у Мінцифри.

“Ми закликаємо вашу компанію не показувати ціни на ігри, підписки та інші послуги для українців у валюті російської федерації. Ми також просимо припинити співпрацю з російськими платіжними сервісами та не пропонувати їх для ініціювання платежів”, – наголосив віцепрем’єр Михайло Федоров.

Окрім того в Мінцифри описали давню проблему, яка існує з тих часів, коли міжнародні IT-компанії розглядали український ринок виключно через призму російського.

«Також хочемо підкреслити, що асоціація України з ринком росії та СНД є давньою. Це призвело до того, що багато компаній, які спрямовують свої послуги на українську аудиторію, розглядають її як сегмент російської аудиторії».

У Мінцифри висловили сподівання, що всі міжнародні компанії, включно з Electronic Arts, перестануть асоціювати Україну з росією та уникатимуть таргетування їхніх продуктів та послуг таким чином, що передбачає пов’язаність двох країн.

Повна версія листа до ЕА

Клікніть для збільшення

Редакція та спільнота GameWay вдячна Віцепрем’єру і міністру цифрової трансформації Михайлу Федорову та Мінцифри за постійне та відповідальне реагування на проблемні питання, які піднімає геймерське ком’юніті України. Особливо в контексті необхідності максимального відмежування від росії в ігровій індустрії та просування української мови у міжнародних сервісах, консолях та іграх, які пропонуються українському споживачеві.Теги: , ,


Автор: Павло Кібурга Усі публікації:
Батько-засновник GameWay.com.ua, відомий, як Kiburga. Вірю у світле майбутнє геймінгу!
 • Євген Андрухов

  Молодці! Давно треба з цим щось зробити.

  Мені іноді кажуть “ну можна ж через Steam гривнями платити”, але все одно – коли офіційний застосунок EA (який все одно треба встановити, навіть щоб грати в їхні ігри придбані в Steam) пропонує купувати ігри за рублі через яндекс-гроші… ну це просто на голову не налазить.

 • Так отож!

 • Andrew Netrebenko

  підтримую

 • Дякуємо за підтримку!

 • Дмитрий _

  згоден ці, извените буду писать на руском хотя я з України но дєревьяні нам не друзі 😉

 • MDMA

  Так ви написали українською(все окрім своєї ремарки посеред речення)