У березні 2023 року головний редактор GameWay Павло Кібурга звернув увагу в твіттер-акаунті Ігрооборона на те, що американська компанія Electronic Arts та її сервіс EA Play навіть через рік масштабного вторгнення рф, пропонує українським геймерам купувати ігри з України у валюті країни-агресора, в рублях, фактично нав’язуючи російську мову ігор.
GameWay також публічно попросив Віцепрем’єра і Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова та Мінцифри написати офіційного листа на адресу ЕА з проханням відреагувати на цю ситуацію.
У відповідь, на початку квітня в Мінцифри вийшли на зв’язок з нашим твіттер-акаунтом та повідомили, що звернули увагу на вказану проблему і надіслали від імені Михайла Федорова відповідного листа CEO Electronic Arts Ендрю Вілсона (Andrew Wilson).
“На звʼязку Мінцифра. Працюємо над цим кейсом. У березні нагадали компанії про проблему російських банків. Також звернулися з проханням про локалізацію сервісів EA для Україні”, – заявили у міністерстві у відповідь на пост GameWay.
Михайло Федоров звертає увагу, що вебсайт EA пропонує українським геймерам користуватися російськими сервісами оплати в рублях. При цьому частина з них Yoomoney (колишня Yandex.Money), Alfa Click, Sberbank Online належать підсанкційним російським фінансовим установам.
“Сбербанк фінансово підтримує та отримує вигоду від російського уряду, який відповідальний за війну в Україні”, – йдеться у документі.
Банк також залучений до секторів економіки, які є джерелом доходів, що використовуються для виробництва ракет, танків та бомб, які вбивають цивільних українців та руйнують Українські міста, зауважили у Мінцифри.
“Ми закликаємо вашу компанію не показувати ціни на ігри, підписки та інші послуги для українців у валюті російської федерації. Ми також просимо припинити співпрацю з російськими платіжними сервісами та не пропонувати їх для ініціювання платежів”, – наголосив віцепрем’єр Михайло Федоров.
Окрім того в Мінцифри описали давню проблему, яка існує з тих часів, коли міжнародні IT-компанії розглядали український ринок виключно через призму російського.
«Також хочемо підкреслити, що асоціація України з ринком росії та СНД є давньою. Це призвело до того, що багато компаній, які спрямовують свої послуги на українську аудиторію, розглядають її як сегмент російської аудиторії».
У Мінцифри висловили сподівання, що всі міжнародні компанії, включно з Electronic Arts, перестануть асоціювати Україну з росією та уникатимуть таргетування їхніх продуктів та послуг таким чином, що передбачає пов’язаність двох країн.
Повна версія листа до ЕА
Редакція та спільнота GameWay вдячна Віцепрем’єру і міністру цифрової трансформації Михайлу Федорову та Мінцифри за постійне та відповідальне реагування на проблемні питання, які піднімає геймерське ком’юніті України. Особливо в контексті необхідності максимального відмежування від росії в ігровій індустрії та просування української мови у міжнародних сервісах, консолях та іграх, які пропонуються українському споживачеві.