Яндекс, 1C, ВК та Рамблер потрапили під санкції України

Яндекс, 1C, ВК та Рамблер потрапили під санкції України

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2023 року “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”. Під санкції потрапили сотні фізичних та юридичних осіб країни-агресора російської федерації у тому числі багато IT-компаній.

Серед них “Яндекс”, “Компанія ВК”, “Рамблер” , “1С акціонерне товариство” , ТОВ “Сибірська інтернет компанія”, ТОВ “Газпромнафта-цифрові рішення”, “Софтлайн трейд”, “Ікс-Холдинг”, “Ред софт” та інші.

Санкції накладені на 10 років. Зокрема до таких компаній застосовуються наступні обмеження:

  • 1) блокування активів – тимчасове позбавлення права користуватися та розпоряджатися активами, що належать фізичній або юридичній особі, а також активами, щодо яких така особа може прямо чи опосередковано (через інших фізичних або юридичних осіб) вчиняти дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними;
  • 2) блокування відповідних сайтів та інтернет-адрес цих компаній та їх серсвісів на території України;
  • 3) обмеження торговельних операцій (повне припинення);
  • 4) припинення дії торговельних угод, спільних проектів та промислових програм у певних сферах, зокрема у сфері безпеки та оборони;
  • 5) заборона передання технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності;
  • 6) анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності тощо.

Кабінету Міністрів України разом зі Службою безпеки України та Національним банком України доручається забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), передбачених цим Указом.

ЦікавинкиТеги:


Автор: GameWay Усі публікації:
Редакція сайту про комп'ютерні та відеоігри GameWay.com.ua