Точка неповернення - перша гра про АТО за підтримки держави (відео)

Точка неповернення – перша гра про АТО за підтримки держави (відео)

GameWay вже писав про перші промені позитивної практики розробки українських відеоігор за підтримки держави. Так, завдяки фінансуванню державного Українського культурного фонду на світ з’явилася гра Tukoni за мотивами однойменної книги. Сьогодні я розповім про ще одну гру, кошти на створення якої були виділені за програмою УКФ – це перша відеогра на тему АТО/ООС, яка називається “Точка неповернення”.

The Point of no Return – це відеогра в жанрі візуальної новели та walking simulator про шлях ветерана ООС (АТО), від моменту, коли він вирішує піти до військкомату в рідному місті, до моменту, коли важкопораненим повертається додому і починає реінтегруватися в мирне життя. Сюжет засновано на декількох справжніх історіях українських бійців. Гра розробляється командою Treehouse Dreams для ПК на базі рушія Unreal Engine 4.

За словами розробників, їх проєкт розповідатиме важливу соціальну історію у популярному сьогодні форматі відеогри. Він залучить гравців – аудиторію, до якої важко достукатися традиційними каналами комунікації, щодо вкрай важливої сьогодні ветеранської проблематики.

Та не варто очікувати стандартної “гри”. Історія буде розказана не очима супербійця та через стрільбу та руйнування, як це зазвичай відбувається в іграх на військову тематику, а через показ наслідків та тих сторін війни, що зазвичай не отримують уваги. В цю гру ми закладали соціальну місію, а не розважальну, ми хочемо привернути увагу до неймовірно важливої теми адаптації після війни.
Treehouse Dreams

На створення  “Точки неповернення” держава в особі Українського культурного фонду виділила 452 000 грн. Невеликі для індустрії кошти, але їх вистачило на створення ранньої версії гри у вигляді демо, яке можна завантажити на сторінці проєкту. Я також пройшов цю демо-версію, вона досить коротка і демонструє базові елементи гри. Геймплей нагадує Firewatch, адже основна комунікація з оточуючим світом відбувається за допомогою рації. Також іноді можна користуватися мобільним телефоном і почитати смс-ки від рідних. Водночас своїми “думками вголос” персонаж озвучує усе з чим взаємодіє.

Демо-версія вже на старті піднімає важку тему психологічних страждань від втрати близьких на російсько-українській війні. Головний герой гри, позивний Х’юстон, відправляється на фронт, щоб знайти зниклого безвісти батька – дуже хороброго українського вояка, який не раз рятував життя побратимам. Озвучує Х’юстона Дмитро “Ronin Greennight” – геймдизайнер, ветеран АТО, служив у 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців.

Ми прокидаємося після жахливого сновидіння в криївці, прикрашеній українським прапором і йдемо на каву. Попутно оглядаємо предмети побуту воїнів і переговорюємося по рації з нашим другом. Потім виходимо на свіже повітря і маємо змогу пройтися окопами, побачити різну зброю, зустріти пса, який прибився до загону. На жаль, інших NPC в цій демоверсії не зустріти, та й кави приготувати і фізично попити не вдалося, бо на кухню не зайти.

На момент нашого спілкування з Treehouse Dreams, наприкінці квітня 2021 року, вони працювали над удосконаленням демоверсії The Point of no Return, яка мала з’явитися в Steam. Як розповіли GameWay розробники, там мав бути довший наратив і проведена робота над помилками. Однак з того часу, ми так і не побачили нових оновлень та повідомлень про хід розробки проєкту.

Дуже хочеться сподіватися і вірити, що команді вдалося знайти додаткові ресурси на продовження роботи над грою. “Точка неповернення” – виглядає достатньо перспективно, а Україні вкрай бракує таких відеоігор, які розповідають нашу правду про реалії війни за звільнення українського Донбасу від окупантів.

Проходження демо The Point of no ReturnТеги: , , ,


Автор: Павло Кібурга Усі публікації:
Батько-засновник GameWay.com.ua, відомий, як Kiburga. Вірю у світле майбутнє геймінгу!