Tukoni - повне проходження та огляд української гри

Tukoni – повне проходження та огляд української гри

Tukoni – невеличка безкоштовна казуальна гра в Steam від художниці Оксани Були та геймдизайнера Олексія Фурмана. Проте цей квест з елементами пошуку предметів є особливим. Адже це одна з перших відеоігор, створених за підтримки нашої держави в особі Українського культурного фонду.

Як уже розповідав GameWay, на розробку гри було виділено державний грант, а сам проєкт став віртуальним доповненням до книг та всесвіту Туконі, що народилися в уяві та візуалізувалися завдяки таланту ілюстраторки Оксани Були.

Головний герой – казковий лісовий мешканець Туконі, який відправляється на пошуки пригод. Але для початку він має запастися запашним трав’яним чаєм, допомогти кабанчику зібрати загублені грибочки та полагодити його кошик. Для цього необхідно збирати та комбінувати предмети, а відповідні підказки можна знайти в записнику Туконі, або в його думках, що виділені окремою хмаринкою вгорі екрану.

Після виконання цих нескладних стартових завдань, на Туконі чекає ще одна вже більш вагома перешкода. Маємо знайти обхідний шлях через провалля, а для цього слід потрапити в хатинку білочки та порозумітися з нею, а також виконати нескладні арифметичні дії, щоб навести розвідний міст з гілок дерев.

Від початку гри нас зустрічає дуже милий та гарний візуальний стиль. Мальована від руки графіка та нарочисто прості анімації в Tukoni – чудово виконують свою головну функцію “оживити” ілюстрації до цього всесвіту. При цьому обігруються різні плани та візуальні ефекти у вигляді різкої зміни погоди. Казковий ліс та персонажі викликають знайомі з дитинства почуття, коли ми читали казки, роздивлялись світлі, добрі та приємні картинки, підключали уяву та намагалися представити все це книжкове дійство у вигляді мультфільму. Сподобалася й родзинка – рюкзачок-жолудь, в який Туконі складає знайдені предмети.

Проходження займе у вас буквально 15 хвилин часу, але ці миттєвості, подарують можливість трохи розслабитися і відволіктися від бентеги реально світу, як дітям, так і дорослим. Ми, наприклад, чудово провели час із маленькою дитиною, спостерігаючи за пригодами Туконі на екрані монітора.

До мінусів можна віднести хіба одноманітний музичний супровід та “німих” персонажів. Розумію, що задум був саме такий – передавати діалоги без тексту – анімацією у хмаринці. Але можна було б додати, власне, побільше звуків, що супроводжують активності мешканців лісу для більшої атмосферності.

Ставити Туконі оцінку немає сенсу, тому що перед нам фактично пролог до чогось більшого. І мені б дуже хотілося продовження у вигляді повноцінної гри, за яке я готовий заплатити гроші. Понад 2000 позитивних користувацьких відгуків в Steam (97%) – красномовно і більш ніж аргументовано на це натякають.

Втім, сама поява Туконі, як релізу в Steam, навіть з геймплеєм на 15 хвилин, уже є певною історією успіху для українського інді-геймдеву та державної підтримки вітчизняної ігрової індустрії. Адже Tukoni виконує й іншу функцію – промоцію сучасної української культури за допомогою відеоігрового мистецтва.

Повне проходження Туконі (спойлери)

Більше про ігри за підтримки УКФТеги: , ,


Автор: Павло Кібурга Усі публікації:
Батько-засновник GameWay.com.ua, відомий, як Kiburga. Вірю у світле майбутнє геймінгу!